بیش از 30 سال سابقه

+ 150 کارفرمای معتبر

تولید سفارشی دینام

هزینه سیم پیچی
دینام تک فاز

اگر قصد تعمیر و سیم پیچی انواع دینام‌های تک فاز را دارید، قطعا هزینه و کیفیت سیم پیچی جدید موتور سوخته، برای شما اهمیت دارد.

دینام دست دوم تک فاز دو خازن

خیلی خلاصه هزینه محاسبه سیم پیچی مجدد دینام‌ها بر مبنای وزن سیم مسی که داخل آن به کار رفته می‌باشد که بزرگترین عامل تعیین قیمت این مورد می‌باشد. همچنین مواردی مانند جوشکاری بدنه، تراشکاری، بلبرینگ، تعمیر شفت، نصب خازن جدید، و قطعات مصرفی دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت می‌باشد. نکته مهم در اینجا می‌باشد که یک دینام جدا از اینکه باید تست سوختی شوذ، بعد از باز کردن دینام می‌توان قیمت حدودی دقیق‌تری را برای آن مشخص کرد، و تعیین قیمت سیم پیچی یک دینام سوخته صنعتی در انواع مختلف به صورت حدودی و نیاز به تست در کارگاه دارد.

خیلی خلاصه هزینه محاسبه سیم پیچی مجدد دینام‌های تک فاز بر مبنای وزن سیم مسی که داخل آن به کار رفته می‌باشد که بزرگترین عامل تعیین قیمت این مورد می‌باشد. همچنین مواردی مانند جوشکاری بده، تراشکاری، بلبرینگ، تعمیر شفت، نصب خازن جدید، و قطعات مصرفی دیگر خود دینام از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت می‌باشد. نکته مهم در اینجا می‌باشد که یک دینام جدا از اینکه باید تست سوختی شوذ، بعد از باز کردن دینام می‌توان قیمت حدودی دقیق‌تری را برای آن مشخص کرد، و تعیین قیمت سیم پیچی یک دینام سوخته صنعتی در انواع مختلف به صورت حدودی و نیاز به تست در کارگاه دارد.

مفهوم تک فاز بودن الکتروموتور چیست؟

هدف اصلی الکتروموتورها، تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی است. یکی از روش‌های معمول در طبقه‌بندی الکتروموتورها، مبتنی بر نوع منبع تغذیه آن‌هاست. انتخاب مناسب منبع تغذیه از اهمیت بالایی برخوردار است و باید با در نظر گرفتن ولتاژ و جریان صورت گیرد. منبع تغذیه یک وسیله الکتریکی است که برق لازم برای تامین بارهای الکتریکی فراهم می‌کند، و انتظار می‌رود تغییر جریان الکتریکی را به ولتاژ انجام دهد. به عبارت دیگر، منبع تغذیه به عنوان مبدل برق عمل می‌کند.

اهمیت فاز در اینجا چیست؟ پارامتر فاز یک مولفه مهم در زمینه برق و الکترونیک است که تعداد خطوط تغذیه موتور را در راه‌اندازی آن مشخص می‌کند. بر اساس ساختار موتورها، برای راه‌اندازی یک الکتروموتور نیاز به برق تک‌فاز یا سه‌فاز داریم. به طور معمول، الکتروموتورهای تک فاز دارای 2 ترمینال هستند – یک خطی و یک خنثی. همچنین ممکن است یک پین جداگانه برای اتصال به زمین داشته باشند. معمولاً موتورهای با تغذیه جریان متناوب (AC) بیش از 1 کیلووات به صورت تک فاز طراحی می‌شوند، در حالی که برای توان بیشتر از 5 کیلووات، تقریباً همه موتورها دارای 3 فاز هستند.

از نظر فنی، برق شهری که توسط نیروگاه تولید می‌شود، بی‌نول است و از نوع فازی است. با این حال، وسایل برقی معمولاً به صورت مدار طراحی شده‌اند، به این معنی که از یک طرف فاز وارد می‌شوند و از سوی دیگر به نول خارج می‌شوند. برقراری ارتباط با یک مدار الکتریکی را در نظر بگیرید: الکترون‌ها از یک طرف وارد می‌شوند، درون سیستم حرکت می‌کنند، انرژی را انتقال می‌دهند و از سمت دیگر خارج می‌شوند. به عبارت دیگر، الکتروموتور تک فاز به موتوری اشاره دارد که با برق شهری عمل می‌کند و این در حالی است که الکتروموتورهای سه فازه به نیروی برقی با ولتاژ متغیر مختلفی نسبت به برق شهری نیاز دارند.

مشاوره حرفه‌ای بگیرید

چرا ما را
انتخاب کنید؟

کیفیت برتر تعمیرات

قیمت منصفانه

راهنمایی نگهداری بهینه

تست دقیق بعد تعمیر

مشتریان ما

صنایع قیطاسی

شرکت فجر

بیمارستان مهدیه

آقای محمد احمدی

آقای مهدی رضایی

آقای مهدی شریفی

آقای رضا خداپرست

آقای حسن اکبری

آقای محمد احمدی

آقای مهدی رضایی

آقای رضا خداپرست

آقای حسن اکبری

نظرات مشتریان

کار سریع و با هزینه مناسب انجام شد
هادی

سفارشی سازی بی نظیری انجام می‌دهند
علی

بسیار خوش قول و سریع هستند
مسعود

جدا از خدمات خوبشان، بسیار گرم و صمیمی و خوش برخورد هستند
رضا خداپرست

دینام دو دوری رو لازم داشتیم که به خوبی برای ما سفارشی کردند
حسین شفیعی

چندین سال هست که دینام تهیه می‌کنیم و به خوبی کار کردند بدون خرابی خاصی
رضا آزاد

کارگاه سیم پیچی دینام محمدA

با استفاده از تجربه و دانش ما، می‌توانید از وقفه‌های غیر ضروری در کارگاه خود و همچنین هزینه‌های تعمیر اضافی جلوگیری کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان و حرفه‌ای، با ما تماس بگیرید.

ما به شما بهترین مشاوره برای صرفه جویی در هزینه‌ها و همچنین بهبود عملکرد کار شما را پیشنهاد خواهیم داد.

شما می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده با ما تماس بگیرید، و یا از طریق فرم زیر درخواست تماس خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

نام خانوادگی
این فیلد را پر کنید
شماره تماس
این فیلد را پر کنید
کارگاه سیم پیچی دینام محمدA

لوگو درباره ما سیم پیچی محمد

لوگو درباره ما سیم پیچی محمد

سیم پیچی دینام محمد فعالیت خود را از سال 1373 در محله منصور تهران شروع کرد و تاکنون در همان محل مستقر مانده است.

از ویژگی‌های بسیار مهم سیم پیچی محمد داشتن مشتریانی با سابقه 30 سال می‌باشد، که از تمامی خدمات مانند تعمیر و سیم پیچی انواع دینام، خرید انواع دینام‌های سفارشی، راهنمایی نگهداری طولانی‌تر دینام و … استفاده نموده‌اند.

حسن، یکی از افراد این سیم‌پیچی همیشه علاقمند به شخصی‌سازی دینام‌ها و کاربردی‌تر کردن آن‌ها بوده، که یکی از عوامل اصلی تولید دینام‌های سفارشی تاکنون بوده و هست.

گالری تصاویر
دینام و موتور تک فاز

همین حالا با ما تماس بگیرید

مراحل سیم پیچی
دینام یا الکتروموتور سوخته سه فاز

گام یک:

در ابتدا وقتی یک الکتروموتور سوخته داریم باید هسته الکتروموتور را از روتور و یاتاقان ها جدا کنیم.

گام دو:

باید از سالم بودن بلبرینگ ها و یاتاقان های جلو و عقب الکتروموتور مطمعن شویم زیرا یکی از عوامل سوختن الکتروموتور گشاد شدن یاتاقان ها و یا خراب بودن بلبرینگ ها است.

گام سه:

باید از سالم بودن روتور الکتروموتور اطمینان پیدا کنیم و در صورت لنگی و یا خوردگی جای بلبرینگها عیب را برطرف کنیم.

گام چهار:

حال دیگر وقت کار بر روی خود هسته سیم پیچی است در اقدام نخست باید نوع سربندی موتور را مشخص کنیم که کلاف بندی هر موتور با موتور دیگر کاملا متفاوت است سپس سیم های استاتور را خارج میکنیم و با توجه به سربندی آن کلافهایی که مشخص کرده بودیم را کنار میگذاریم این کار را معمولا به وسیله یک مغار مخصوص انجام میدهند بعد از خارج کردن سیم ها باید هسته استاتور را تا جای ممکن تمیز کرده و از مواد زاعد پاک کنیم.

گام پنجم:

در این مرحله باید کلاف هایی که از الکتروموتور بیرون اورده بودیم و کنار گذاشته بودیم را بر اساس گام کلاف بندی شمارش میکنیم و در دفتری که داریم مینویسیم به این مرحله نقشه برداری از الکتروموتور میگویند.

گام شش:

در این مرحله باید عایق بندی دینام را انجام دهیم و با توجه به قطر و طول شیار استاتور عایق مناسب انتخاب کنیم.

گام هفتم:

حال نوبت کلاف پیچی رسیده.با توجه به نقشه ای که نوشته ایم شروع به پیچیدن کلاف ها میکنیم این را در نظر داشته باشیم که پیچیدن کلاف باید بر اساس قالب گرفته شده از استاتور باشد.

گام هشت:

کلافهای پیچیده شده را جا گذاری میکنیم.

گام نهم:

سرندی کلاف هارا انجام میدهیم و سپس نخ بندی میکنیم برای اطمینان از کار در پایان از سرهای کلاف خروجی اهم میگیریم تا درست سربندی کرده باشیم.

گام دهم:

مرحله پایانی است و برای عایق بندی و سفت شدن سیم پیچ در جای خود سیم پیچ را شار لاک میزنیم.

مطالب مفید و آموزشی

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید